dnd, d&d dungeons and dragons
 
Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Forum ˇ Linki
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nasze konie
Buszla
Barcelona
Boliwia
Bruksela FM
Arioso
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Konie pensjonatowe
Afera
Alabama
Czakra
Daisy
Fiola LG
Hoja
Jantarka
Pufa
Satyna
Toffi
Troja
Amio More
Bazyl
Bonnard
Hajduk
Jasny
Szaman
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Konie sprzedane
Badalona
Brema FM
Branża
Babilon FM
Bałtyk FM
Dubler
Jurga
Jantar FM
Jemen FM
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Były z nami
Kandża
Keysi
Kłoda
Milka
Pufa
Drap
Kirhan
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 50
Najnowszy Użytkownik: Marek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ostatnie Artykuły
aaa
Zawody
Kontakt
Wesołych Świąt!!!
***Hubertus 2010!!!***
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nabór do SJ Baskil FaMaGusta
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Urodziny Arioso

Arioso przyjechał do nas trzy lata temu zupełnie przypadkowo i od razu zawładnął naszymi sercami. Miał być u nas tylko przez kilka miesięcy - jako ogier na punkcie kopulacyjnym, a został już na zawsze. To koń dzięki któremu i przez którego baardzo wiele się u nas zmieniło. Koń o fantastycznej urodzie i niesłychanym charakterze. U nas w stajni rozpoczął regularne starty w zawodach skokowych, był II koniem Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych Poznań 2010, dochował się niemal 40 sztuk potomstwa, a tak poza tym wszystkim daje nam niesłychaną radość sam fakt obcowania z nim i posiadania go w naszej stajni.

Rudziszonie, Aruś, Arecki sto lat w zdrowiu, mnóstwa fajnych dziewczyn - u nas Ci nigdy nie zabraknie owsa, marchewek i ..... marcepanów )))

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

I po kursie masażu sportowego

Dwa dni masażu sportowego koni w Stajni FaMaGusta prowadziła Maria Soroko (http://www.equinemassage.pl/ )Skondensowane wiadomości teoretyczne w ogromnej dawce i świetna praktyka.Weekend upłynął w stajni pod znakiem doskonałej zabawy i wytężonej pracy. Chwyty masażu ćwiczyliśmy najpierw na sobie, dopiero później na koniach. Nasze kopytne po warsztatach wyglądają jak Indianie przed bitwą. Mają rozrysowane łopatki, mięśnie trójgłowe, czworogłowe, półbłoniaste, półścięgniste itp itd.Pani Maria Soroko to doskonały specjalista i przesympatyczna osoba, no i obiecała, że niedługo znowu do nas zawita.

Kursanci też magiczni. W warsztatach uczestniczyli Magda Plapis, Krysia Kozłowska, Ewa Puławska, Emilia Nikelewska, Beata Drewienkowska, Zuzanna Pękalska, Anna Puchcińska, Agnieszka Duszyńska, Oliwia Siomak, Jakub Bielecki, Maciej Woźnicki oraz cudownie sie sprawujące kopytne - Fiola LG, Bonnard, Czakra, Amio More, Szaman, Robespierre, Santa Bajou K, Daisy i Arioso.Niektózy potrafili nawet rękoma uśpić swoje rumaki - Krysia, Aga gratulacje. Bonnard do dziś dochodzi do siebie. Kolejne szkolenia już po nowym roku. Zapraszamy! Informacji udzielamy pod numerem telefonu 606 736 761


 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
U Pani Buszli na urodzinachJest naszym pierwszym koniem, koniem który baaardzo dużo nas nauczył i to nie tylko tego jakich używać pomocy, ale tego jak z końmi żyć, jak starać się je zrozumieć. Buszla jest panią, w której łaski bardzo trudno się wkupić, wręcz chyba nie jest to możliwe. Nie przymila się, nie podlizuje. To ty człowieku musisz się martwić co zrobić, żeby była zadowolona. Buszla jest szefem. Zawsze tak było i nigdy nikt, żaden przybyły do nas koń tego nie zakwestionował. Rządzi i rozdziela role – prezes zarządu, a z nią jej nieodrodne córeczki. Jest totalną antyrekreantką. Wkurza się na każde szarpnięcie wodzami ( ale ma doskonałe metody, jak sobie z tym radzić ). Doskonale dopasowuje się do poziomu tego, kto siedzi na górze. Pani profesor ))) Jest koniem, który ma swoje zdanie i nie znosi się podporządkowywać. Ma niezwykle wysokie mniemanie o sobie i swojej pozycji w naszej stajni i rodzinie. Jednocześnie przeżyła z nami chorobę i przeżywała każdy swój poród , ciesząc się i chwaląc nowonarodzonymi dziećmi, z których dwoje, a konkretnie dwie córcie są nadal z nami. Można by bardzo wiele napisać o tym jak fantastyczne są nasze wspomnienia związane z Buszlą ….Buszelko kochana – Sto lat !!!! Niech ci nigdy więcej nie dokucza wątroba, niech cię nie straszy żadna przyczepa ani inne ciasne dziadostwo, niech Cię nigdy nikt nie szarpnie po pysku )), niech Ci nigdy nie zabraknie marchewek i owsa, no i paszy dla seniorów też ))) Wiedz, że u nas masz już zawsze swoje M1 wygodne, suche i ciepłe ))
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 HUBERTUS W OJ KARINONa zaproszenie naszych przyjaciół z OJ Karino w Janowie Lubelskim 5 listopada 2011
ekipa naszej stajni wyruszyła na Hubertusa do Lasów Janowskich. Zabawa była przednia. Nie obyło się bez przygód w podróży. Nie ma to jak 6 bab ( 4 w samochodzie i dwie w przyczepie )) złapie kapcia na środku drogi.

Nerwy i stres w podróży zrekompensowała nam doskonała zabawa w Janowie.
Nasze amazonki - Kasia, Krysia, Magda i Irmina a z nimi Fiola Daisy i Barcelona spisały się dzielnie i walczyły godnie o lisią kitę.


 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 Ośrodek Jeździecki Stajnia FaMaGusta


zaprasza na
Dwustopniowe warsztaty z masażu sportowego koni w dniach 26 i 27 listopada 2011 roku.

Zajęcia poprowadzi pani Maria Soroko – ( http://equinemassage.pl/ )

absolwentka Institute of Biological, Environmental & Rural Sciences (IBERS), na kierunku MSc Equine Science Uniwersytetu Aberystwyth,

Equine Body Worker,
doktorant w zakładzie Hodowli Koni i Jeździectwa , Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Warsztaty odbędą się na terenie OJ Stajnia FaMaGusta Ostrów Kolonia 30 km od Lublina

Plan warsztatów I stopień
Dzień 1 ( od 8.30 do 17.00)

Zajęcia poranne:
1. Podstawy układu kostnego –część 1
2. Układ mięśniowy: mięśnie szyi i kończyny piersiowej
3. Podstawowe założenie masażu sportwego, chwyty stosowane w masażach
Zajęcia popołudniowe:
4. Zajęcia praktyczne: lokalizacja struktur kostnych i mięśni
5. Zajęcia praktyczne z masażu część 1

Dzień 2 ( od 9.00 do 17.00)

Zajęcia poranne:
1. Podstawy układu kostnego –część 2
2. Układ mięśniowy : mięśnie grzbietu i kończyny miednicznej, omówienie fizjologii pracy mięśni
3. Zajęcie praktyczne : lokalizacja struktur kostnych i mięśni
6. Zajęcia praktyczne z masażu część 2
Zajęci popołudniowe:
4. Zasady masażu, praktyczne porady
5. Charakterystyka pokroju ciała konia: szyi, grzbietu, kończyn . Prawidłowy i nieprawidłowy rozwój mięśni u konia sportowego.
6. Zajęcia praktyczne z masażu cześć 3
7. Podsumowanie
Cena szkolenia:
- 330 złotych
- z własnym koniem 360 złotych ( liczba koni ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń )
Dla osób trzymających konie w OJ Stajnia FaMaGusta 300 zł
W cenie zapewnione materiały szkoleniowe, serwis kawowy. Organizator nie zapewnia wyżywienia ani noclegów. Najbliższy hotel http://www.zajazd-marta.pl/.
Maksymalna ilość osób uczestniczących w szkoleniu to 12 osób.
Rezerwacja miejsc i informacje pod nr telefonu 606 736 761 lub mailem famagusta @op.pl i uiszczeniu zaliczki w wysokości 100 złotych na rachunek: 54 1140 2004 0000 3102 6307 2169 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 


HUBERTUS CUP 201129 października 2011 roku na terenie naszego ośrodka odbyły się Towarzyskie Zawody w Skokach Przez Przeszkody oraz tradycyjna Gonitwa Za Lisem.
Gościli u nas przyjaciele z Ośrodka Karino z Janowa Lubelskiego oraz Stajni Rola z Bystrzycy Zakrzowskiej, właściciele naszych pensjonariuszy i przyjaciele stajni.
Konkurs 60 cm wygrała Emilia na Amorze - bez ogłowia, bez siodła, bez kiełzna - to był widok!!
W konkursie 80 cm triumfowała Krysia Kozłowska na Daisy - reprezentantka naszej stajni. Druga i trzecia ex -equo były Kasia Bączkowska na Boliwii - SJ Baskil i Basia Serwatka z SJ Karino na Sakarze.
Gonitwę prowadziła ubiegłoroczna zwyciężczyni - Kasia Bączkowska. Nie było łatwo dogonić jej i Boliwii. Udało się Basi i Sakarowi
A potem ognisko, grzane wino, śpiewy i gadanie o koniach do późnej nocy ....
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Odchów Młodych

Dnia 14 maja AD 2011 w szacownym ośrodku LKJ Zabajka pod Rzeszowem sprawdzali swe umiejętności na egzaminie z odznak jeździeckich para Kasia & Arioso. Popisali się bardzo dobrymi przejazdami zarówno w skokach jak i ujeżdżeniu oraz wiedzą teoretyczną (Kasia się popisywała w teorii już bez Arka) i co za tym idzie Katarzyna stała się posiadaczem Brązowej Odznaki Jeździeckiej!!! Jest to pierwsza w pełni przez nas "odchowana" Amazonka, oby wkrótce dołączyły do Niej kolejne!!!
Serdeczne Gratulacje Kasiu!!!!! :) 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Wesołych Świąt!!!

Zdrowych, pogodnych, pełnych miłości i rodzinnej atmosfery Świąt Wielkiej Nocy, wyśmienitych posiłków, słonecznej pogody i mokrego Dyngusa życzy
FaMaGustowa Ekipa z wielkanocnym My Little Arioso:)

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Warsztaty Parelli Natural Horsemanship

W dniach 7-8 stycznia 2012 roku w Ośrodku Jeździeckim Stajnia FaMaGusta będzie gościła Katarzyna Jasińska - pierwszy w Polsce licencjonowany instruktor Parelli Natural Horsemanship.

Metodami naturalnymi zajmuje się od 10 lat, w ciągu których doskonaliła swoje umiejętności w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych. Jest wychowanką najlepszych na świecie nauczycieli, m.in. Lindy i Pata Parellich, Karen Rohlf, Waltera Zettle’a oraz dra Roberta Millera. Katarzyna Jasińska profesjonalnie zajmuje się treningiem ludzi i koni w systemie PNH oraz Imprintingiem źrebiąt.
Kasia włożyła mnóstwo pracy i serca w nasze konie. Warsztaty zmieniły nasze myślenie i otworzyły oczy na inne, skuteczne metody pracy z końmi. Praca Kasi okazała się jak dotąd najlepszą metodą na rozwiązanie czegoś, co było dotąd dla nas nierozwiązywalne. Instruktorka wspaniała i przesympatyczna. Kolejne spotkanie już 25-26 lutego. Czekamy.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
***Hubertus 2010!!!***

Jako każe stara jeździecka tradycja, tak i w FaMaGuscie odbyła się szacowna uroczystość zwana Hubertusem. I tak z rana dnia 24 października AD 2010 zebrała się FaMaGustowa Ekipa. Konie odświętnie ubrane, grzywy poczesane, zawodnicy jak z żurnala i zaczęła się wielka gala. Lis jednym okiem łypał jak zmylić przeciwnika, lecz na nic jego starania, nie uniknął złapania!!! Po gonitwie w kręgu zasiedli, trochę popili, nieco pojedli...toastów padło chyba bez liku...niech będzie CI ZDROWIE - DROGI KONIKU!!! :)
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Stajnia
Historia
Stajnia i otoczenie
FaMaGusta Team
Dojazd
Kontakt
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
KJ Baskil FaMaGusta
Sezon2010
Sezon 2011
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Oferta
Jazda konna
Kursy i Szkolenia
Pensjonat
Stanówka
Konie na sprzedaż
Cennik
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona Główna
Galeria
Forum
Linki
Kontakt
Szukaj
Artykuły
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2006

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl